Kolejna edycja Coachingu i Mentoringu za nami!

To był niesamowity czas - cała edycja była szczególna, ponieważ zaangażowała wielu partnerów strategicznych, których przedstawiciele służyli na forum swoją wiedzą, doświadczeniem, umiejętnościami i co najważniejsze - praktyką.

Co można zatem powiedzieć o Coachingu i Mentoringu w WSTS? To nie są zwykłe studia, podczas których dostaje się określoną porcję wiedzy, przyswajaną w tradycyjny sposób poprzez ekspozycję na nauczane treści. Taka forma edukacji wywodzi się jeszcze z pruskiego systemu szkolnictwa. To najmniej skuteczna formuła i niestety najbardziej powszechna zarazem. Począwszy od szkoły podstawowej nasz sposób uczenia się polega na jak największej liczbie ekspozycji danego materiału! Ilość powtórzeń nie gwarantuje jakości naszej wiedzy.

Taki nie jest Coaching i Mentoring w WSTS. Ostatnia edycja - skupiająca aż dziewięć instytucji, mających do czynienia z coachingiem - stała się luksusowym forum (maksymalnie 20 słuchaczy) wymiany doświadczeń, na którym uczestnicy (najczęściej osoby, które mają już jakieś doświadczenia w obszarze coachingu i mentoringu) i prowadzący wymieniają się swoją praktyką, poszerzają warsztat pracy (80% to właśnie warsztatowa formuła spotkań). Teoria natomiast - jeśli została zweryfikowana przez wykładowców w praktyce - staje się tłem, w oparciu o które poszerzamy swój repertuar narzędzi pracy z ludźmi.

Jakie zatem instytucje współtworzą Coaching i Mentoring w WSTS? CoachWise™, Nasze Inspiracje, Złote Jabłko, Proca Coaching, Leader Style, CCE, Coaching House, Fundacja Życie i Misja, Forum Mentorów. Za nimi stoją ludzie, których lata doświadczeń, konkretnych casów czynią z nich specjalistów, którzy wspólnie stworzyli unikatowy program - szyty na miarę. Dlaczego? Ponieważ grupa nie liczy więcej niż 20 osób - właśnie po to, by pracować skutecznie na indywidualnych potrzebach uczestników.

Warto dodać, że program - dzięki firmie CoachWise™ - wzbogacony został o 27,5h akredytowanych przez ICF, co znacznie ułatwia przystąpienie do egzaminów międzynarodowych. Dodatkowo udostępniony został fundusz stypendialny CoachWise™, co plasuje całe studia podyplomowe w zupełnie nowej jakości. 180h całości studiów / kursu skondensowanych w 9 zjazdach (dwa semestry) czyni z nich niezwykle obfity i sycący program dla wszystkich, którzy chcą rozwijać innych, pragną zarządzać coachingowo swoim zespołem, ukierunkowywać świadomie innych i myślą o własnym rozwoju. Już 20 stycznia startuje kolejna edycja!