Wyjazd misyjny do Gostynina, 5.07.2016

5 lipca 2016 nasi studenci z Angoli uczestniczyli, na zaproszenie placówki misyjnej Kościoła Zielonoświątkowego w Gostyninie, w sportowo-kulturalnej imprezie „Aktywnie z Brazylijczykami – Gostynin 2016”. Jej głównym gościem (podobnie jak rok temu), była drużyna Brazil Soccer Academy – grupa wierzących Brazylijczyków jeżdżąca po całym świecie i uczestnicząca w licznych przedsięwzięciach prospołecznych. Ze względu na to, że zarówno w Angoli, jak i w Brazylii używa się przede wszystkim języka portugalskiego, nasi studenci okazali się, ze względu na znajomość polskiego, znaczącą pomocą w komunikacji między zagranicznymi gośćmi a uczestnikami przedsięwzięcia.
Całość odbyła się na Stadionie MOSiR. Od 10:00 do 14:00 trwały treningi piłki nożnej dla dzieci i młodzieży a o godzinie 16:00 rozpoczęto festyn, którego głównym elementem były rozgrywki czterech drużyn: Brazylijczyków, Reprezentacji Urzędu Miejskiego, Reprezentacji Powiatowej Komendy Policji oraz Gostynin Team. W międzyczasie przeprowadzono także cykl zabaw dla dzieci, oraz warsztaty graffiti dla dzieci i młodzieży.
Nasi studenci, nie zważając na różnice kulturowe i bariery językowe, wykazali się niezwykłą otwartością i, co mogłoby niektórych zaskoczyć, dużymi umiejętnościami piłkarskimi. Zawarli również wiele nowych znajomości, a także ponownie mogli zobaczyć Polskę nie tylko z perspektywy Warszawy. Jesteśmy przekonani, że wizyta Brazil Soccer Academy w Gostyninie na długo pozostanie w świadomości naszej oraz wielu mieszkańców – zwłaszcza tych młodszych – wpisując się w pogląd, że sportowa pasja potrafi łączyć nie tylko pokolenia, ale także ludzi z różnych kultur i kontynentów.

Book your tickets