Inauguracja Roku Akademickiego 2009/2010

W sobotę 3 października w nowo otwartym budynku Warszawskiego Seminarium Teologicznego miała miejsce uroczystość inauguracji roku akademickiego 2009 / 2010. Nowym studentom, których jest 55 na studiach licencjackich i 25 na podyplomowych, zostały rozdane indeksy a Słowem i modlitwą błogosławieństwa usłużył bp Marek Kamiński.

Całość uroczystości uświetniły pieśni w wykonaniu Sienna Gospel Choir. Zakończenie studiów świętowały katechetki, które w tym dniu odebrały świadectwa z rąk dr  Elżbiety Bednarz.

Dyplom uznania za wkład w budowę i rozwój WST otrzymał współzałożyciel i wieloletni dziekan prezb. Mieczysław Kwiecień, oraz współzałożyciel i wieloletni wykładowca WST prezb. Edward Czajko. Następnie prorektor Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej ks. prof. dr hab. Bogusław Milerski wygłosił wykład inauguracyjny pt. „Etos pracy jako postać świadomości protestanckiej”. Po uroczystości odbył się bankiet a dzień zakończył się wieczornym koncertem uwielbienia, podczas którego mieliśmy przywilej wywyższać Boga i modlić się o prowadzenie i błogosławieństwo na ten rok akademicki. Ten niezwykły dzień, bogaty w wiele doniosłych i wzruszających chwil, z pewnością wielu osobom utkwi w pamięci jako historyczny moment dla Warszawskiego Seminarium Teologicznego.

Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć z uroczystości Inauguracji.

Book your tickets