Studenci WST w Żyrardowie, październik 2009 r.

W ostatnich dniach października i pierwszym dniu listopada 2009, studenci Warszawskiego Seminarium Teologicznego udali się z usługą do Żyrardowa (pod Warszawą).  Tam wraz z Adamem Grzywaczewskim, pastorem Kościoła Chrześcijan Baptystów, prowadzili działania misyjne głosząc ewangelię na cmentarzu.

W sobotnie popołudnie, po zakończeniu działań ewangelizacyjnych, studenci mogli pomagać w pracach porządkowych, oraz mieli zaszczyt prowadzić wieczorne uwielbienie, na którym nie zabrakło zachęcających osobistych świadectw i Słowa Bożego. Niedziela była ukoronowaniem usługi studentów seminarium, którzy poprowadzili całe nabożeństwo, a następnie udali się na obiad i wyruszyli z powrotem do Warszawy. Wyjazd ten tak podsumował  Tomasz Bogocz, jeden z zaangażowanych weń studentów;

„Był to dla mnie ważny wyjazd ponieważ to moje rodzime miasto i bardzo mi zależało, aby z braćmi i siostrami z seminarium móc wspólnie w nim usługiwać”.

Dodał, iż czas w Żyrardowie dużo go nauczył ponieważ po raz pierwszy mógł prowadzić całe nabożeństwo. Bardzo zachęcająca była również postawa pastora i całego zboru, który zaangażował się we wspólne działania. Jako grupa studentów z WST mamy nadzieję, że niebawem będziemy znów mogli odwiedzić miasto i zbór w Żyrardowie.

Book your tickets