Wyjazd misyjny do Kętrzyna, 21.07.2016

W dniach 28-29 maja 2016 grupa studencka z naszej uczelni miała przywilej wspomóc Zbór Zielonoświątkowy Betel w Kętrzynie w jednym z weekendów ewangelizacyjnych cyklicznie prowadzonych w miesiącach letnich przez tę społeczność. Zakres działań w sobotę objął ewangelizację uliczną w mieście Reszel, w którym wraz z naszymi gospodarzami wspólnie graliśmy pieśni pod ratuszem miejskim i mieliśmy wiele sposobności do indywidualnych rozmów z przechodniami. Dwie osoby z naszej grupy trafiły także do miejscowego hospicjum, w którym mogły modlić się o chorych. Następnie udaliśmy się do Kętrzyna na piknik zorganizowany przez zbór na terenie jednej ze stadnin konnych. Był to wspaniały czas głoszenia Dobrej Nowiny osobom zaproszonym z miasta, nawiązywania i ugruntowywania relacji oraz wspólnego, improwizowanego śpiewania pieśni i piosenek chrześcijańskich do późnej nocy.
W niedzielę przypadł nam zaszczyt usługiwania przez całe poranne nabożeństwo w Kętrzynie. Skupiliśmy się przede wszystkim na uwielbieniu oraz mówieniu świadectw Bożej mocy w życiu każdego z nas. Ostatnim punktem na liście zadań była ewangelizacja uliczna pod fontanną miejską – znów oparta na muzyce i rozmowach indywidualnych.
Warto wspomnieć, że w tych wydarzeniach brały udział także osoby z innych, okolicznych zborów, ponadto wyjazd okazał się w dużej mierze przedsięwzięciem edukacyjnym, gdyż pomiędzy ewangelizacją w Reszlu a piknikiem w Kętrzynie udało się wygospodarować trochę czasu na zwiedzanie zabytkowego reszelskiego zamku (jego część stanowi muzeum), bardzo wysokiej wieży kościelnej oraz parku miejskiego mieszczącego się w urokliwej dolinie pod zabytkowym gotyckim mostem. Szczególnie dla naszych zagranicznych studentów było to niezwykłe doświadczenie dzięki któremu mogli dowiedzieć się dużo o historii naszego kraju, jak również docenić piękno polskiej przyrody.
Serdecznie dziękujemy dla całego zboru w Kętrzynie za zaproszenie i bardzo owocną współpracę!

Book your tickets